GLAS OCH KERAMIK / Konstglas / Glas 4925020
nr 492 5020
Glas
3 del, Erik Höglund (1932-1998) för Boda Glasbruk, Sverige 1950-tal, turkos, vas höjd 13 cm signerad: "H 1054 / 130", vas höjd 11, 5 cm sig "H 918 / 105" originaletikett ¹BODA Sweden Erik Höglund (1932-1998)¹, vas höjd 8, 5 cm sign " H 1054 / 85"
måndag 29 oktober 2007
kl 17:40:46